Lokalizace úniku vody bez nutnosti kopání

Tento způsob je skvělý pro použití na plastových potrubích a také v domovních rozvodech. Tento nový plynový detektor pracuje s použitím formovacího plynu. Dokáže si poradit i v těch nejsložitějších podmínkách, kde jiné přístroje na bázi akustického procesu selhávají.

Na jakém principu je založený celý proces?

Potrubí se naplní formovacím plynem. Tvoří jej speciální směs vodíku (5%) a dusíku (95%). Vodík je velice lehký plyn a má výjimečné schopnosti, které právě za účelem odhalení praskliny v potrubí, potřebujeme využít. Jeho miniaturní molekuly dokážou proniknout přes půdu, asfalt, beton, obkladačky a mnohé další materiály. Stoupají vždy kolmo nahoru, takže díky tomu je schopno snímací zařízení zjistit, kde je v ovzduší vyšší koncentrace vodíku. Následně se určí místo poruchy. Závada může být odstraněna bez horších následků, které by podobná nehoda pro váš dům mohla mít.

Dobrou zprávou je také fakt, že nemusíte přesně mít zmapované trasy uloženého potrubí. Spolupracovat s vámi můžeme jak ve vnějším prostředí tak i vnitřním. Součástí naší práce je také snímač na vyhledávání poruch v terénu, takže není ani výjimkou, že najdeme poruchu kdekoliv venku okolo vašeho domova. Najdeme i sebemenší dírečku a všechno napravíme. Celý systém se dá uplatnit také v průmyslových zónách, různých firemních závodech a v dalších objektech. Díky našemu speciálnímu přístroji vyhledáme patřičnou závadu a vše spravíme.

lokalizace-uniku-vody-big

Výhody H2 metody

Tuto metodu lze využít i tam, kde nestačí akustické vyhledávací metody, tedy na plastových přípojkách, při lokalizaci úniku ve vnitřních rozvodech, v rozvodech s nízkým tlakem apod. Použití H2 metody Vám ušetří peníze. Přesné určení v podobě bodové lokalizace úniků šetří náklady na výkopové práce, případně bourací práce v interiérech. Vodíkový formovací plyn je ekologicky i hygienicky nezávadný.

Lokalizace úniku vody pomocí poslechové tyče HYKRON

Poslechová tyč Hykron slouží k akustickému vyhledávání úniků vody z vodovodních potrubí (sanita, topení). Díky vysoké citlivosti mikrofonu a nízkému šumu přístroje lze odhalovat porušené vodovodní potrubí, podlahová topení, jednoduše všechny poruchy většího rozsahu, které jsou slyšitelné.

lokalizace-uniku-vody2-big

Potřebujete poradit nebo pomoci s potrubím?
Volejte +420 723 743 861

SERVIS POTRUBÍ s.r.o., Praha – Strašnice, Na Třebešíně 600/26, PSČ 100 00, IČ: 04781082, tel.: +420 734 373 279, e-mail: servis@servis-potrubi.cz

webdesign: DTPak.cz